Komunikat o błędzie

Notice: Undefined offset: 1 in drupal_settings_initialize() (line 802 of /home/server237032/ftp/SP-GLUCHOWO/OLD/includes/bootstrap.inc).

Artykuły

Świąteczne spotkanie - Christmas in England

We wtorkowy poranek prawie cała społeczność szkolna miała okazję spotkać się online z rodziną Kęsiaków. Wesoła i utalentowana rodzina pochodząca z Polski mieszka już od 15 lat koło Manchesteru.
Na początku obejrzeliśmy piękną prezentację o angielskich tradycjach bożonarodzeniowych przygotowaną przez 9 letnią Laurę, następnie wysłuchaliśmy angielskie kolędy, które sami zagrali i zaśpiewali, a na koniec nie tylko mogliśmy wysłuchać ich opowieści, ale również zadawać pytania, których końca nie było widać...

Bardzo dziękujemy wszystkim za spotkanie. Myślę, że było ono bardzo ważne zarówno dla nas jak i dla naszych gości z dalekiej Anglii.

MERRY CHRISTMAS!!!

Świąteczne życzenia od Rady Rodziców

Przewodnicząca Rady Rodziców
Mirosława Wojtkowiak

Wigilia online w klasie III.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym celebrujemy wspólnie spędzone
chwile. Z powodu panującej pandemii i zdalnego nauczania nie można spotkać się
osobiście, ale uczniowie i rodzice uczniów z klasy III znaleźli na to sposób.
Wieczorem, 21 grudnia, trzecioklasiści wraz z rodzinami i wychowawcą spotkali się na
klasowej wigilii. Na początku wychowawczyni klasy serdecznie podziękowała rodzicom za
pomysł zorganizowania takiej uroczystości i przypomniała, jak wyglądały wigilie w klasie
pierwszej i drugiej. Wszyscy obejrzeli film, który uczniowie otrzymali od Gwiazdora w klasie
drugiej. Następnie zaprezentowano piękne przedstawienie słowno-muzyczne związane z
nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Cały występ przygotowany był przez rodziców
dzieci, w tajemnicy przed wychowawcą klasy. Głównym reżyserem była pani Ania Kiereta
(mama Bartka). Występ podobał się bardzo i poruszył serca wszystkich uczestników
spotkania. Nagle dołączył gość specjalny – Gwiazdor. Okazało się, że sporo wiedział o

Uczniowie klas I - III, aktywni mimo zdalnego nauczania.

Mimo niecodziennej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, pierwszo-, drugo- i trzecioklasiści aktywnie spędzali czas.
Pierwszo- i drugoklasiści 4 grudnia zaznajomili się ze świętem górników i Barbórką, prezentowali mikołajkowe prezenty oraz wykonywali piękne bożonarodzeniowe kartki, zapoznali się z tradycjami bożonarodzeniowymi w Polsce i na świecie. Uczniowie klasy drugiej także skrupulatnie ćwiczyli świąteczny taniec do piosenki “Jingle bells”.
Trzecioklasiści maksymalnie wykorzystali pierwszy, grudniowy śnieg, organizując zabawy i bitwy na kule śnieżne. Dbali o swoją kondycję fizyczną, ale również aktywnie uczestniczyli w domowych przygotowaniach świątecznych. Sami wykonali ciasto na pierniki, wykrawali i wypiekali je. Ostatnim etapem było dekorowanie pierników. Ta kulinarna zabawa przebiegała w wesołym, rodzinnym nastroju. Domy zamieniły się w „fabryki” pierników. Współpraca okazała się niezmiernie efektywna: wszystkie pierniczki były piękne i pyszne, a domami naszych uczniów zawładnął świąteczny zapach.

Christmas in England

Zapraszam całą społeczność szkolną SP Głuchowo na wyjątkowe, niepowtarzalne spotkanie z polską rodziną Laury, Leona Andrzeja i Marysi KĘSIAKÓW żyjącą od lat w Anglii na spotkanie online, podczas którego poznamy nie tylko tradycje bożonarodzeniowe w Anglii, ale i będziemy mogli zapytać o to, jak Polacy przeżywają ten wyjątkowy czas na emigracji; Nie może Ciebie zabraknąć (lekcji wtedy nie ma…)

Data: 22 grudnia, godz. 10.00

Link do spotkania online:

https://us02web.zoom.us/j/87292264932?pwd=OE0wMW1yajZpVXJnL2lKaTJObjdGUT09

Serdecznie zapraszam

Piotr Purol

Konkurs kolęd 2020

"Przybieżeli do Betlejem", "Lulajże Jezuniu", "Gdy śliczna Panna" te i inne polskie kolędy wybrzmiały 18 grudnia br. podczas konkursu kolęd w formie online. Do udziału zaproszeni zostali chętni uczniowie klas 1 - 3. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować ich zdaniem najpiękniejszą kolędę i zaśpiewać ją z podkładem muzycznym lub a cappella. Po pięknych wykonaniach komisja postanowiła, że wyróżnienia otrzymają:

  • Maja Piechowiak kl.1,
  • Gabrysia Majorczyk kl.1,
  • Martyna Brambor kl. 2,
  • Amelia Wojtkowiak kl. 3.

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie Dzieci do udziału w konkursie.

Organizatorzy:
Paulina Ciesielska - Schwarz
Ireneusz Łuczak

Zawsze Warto Czytać

Zwyczaje bożonarodzeniowe mają swoją wieloletnią tradycję i głęboko ukryte znaczenie. Dodatkowe nakrycie, choinka, a nawet opłatek nie są bez znaczenia. Każde święta co roku odbywają się według tego samego schematu. Co roku ubieramy choinkę, łamiemy się opłatkiem i idziemy na pasterkę. Dzieci z niecierpliwością wyczekują pierwszej gwiazdki i upragnionych prezentów. Szykujemy suto zastawiony stół, na którym pyszni się 12 pięknie udekorowanych potraw. Pierwsze przygotowania rozpoczynają się już wraz z początkiem grudnia - porządkowanie, pieczenie pierwszych pierniczków, a nawet rozglądanie się za prezentami. To wszystko to coroczny „rytuał”, który posiada wyjątkową moc. Moc zbliżania, jednoczenia i wybaczania. To dobry moment, aby przypomnieć, skąd wzięły się nasze ulubione zwyczaje bożonarodzeniowe.

https://samequizy.pl/jak-dobrze-polskie-zwyczaje-swiateczne/

Zapraszam Was Kochani do biblioteki, bo trudno sobie wyobrazić święta bez książki i kochanego pana Andersena i pamiętajmy

Strony

Organ prowadzący

Gmina Czempiń

www.czempin.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Głuchowie

Kościańska 28/30
Głuchowo, 64-020 Czempiń

spgluchowo@gmail.com

tel. +48 61 2823427
tel. +48 518 630 886

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.